SZW25-48D/3 25A REV Stop for 3 Position Three Pole 12 Screw Yellow Panel Rotary Cam Switch 1Pcs
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
Knife Switches1.Product Name:SZW25-48D/3 25A 3 Phase Universal Rotary Changeover Cam Switch2.Specification:Lacthing Selector ; Ui: 500V, Ith: 25A ; 3 Phase 12 Terminals3 Position (REV-STOP-FOR)3.Rating :AC-15: Ue AC380V Ie 12ADC-13: Ue DC220V Ie 0.27A4.Panel size:48 x 48 mmInstall Size:36 x 36 mm Current : 25AMaterial : PlasticSwitch Type : Universal SwitchModel Number : SZW25-48D/3Features : 3 PhaseItem Type : SWITCHES Rated insulation voltage(Ui) : 500VConventional heating current(Ith) : 25AUse category 1 : AC-15Rated working voltage(Ue) 1 : AC380VRated working current(Ie) 1 : 12AUse category 2 : DC-13Rated working voltage(Ue) 2 : DC220VRated working current(Ie) 2 : 0.27A